Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ndjekja spektakolare në Sarandë, policia ndjek BMW plot me drogë, arrestohet 16 vjeçari

Postuar: 13/03/2018 - 15:31

 Policia e Sarandës ka ndjekur gjatë ditës së sotme një BMV, të mbushur plot me lëndë narkotike. Sipas polisë drejtuesit e automjetit kanë bërë rezistencë fillimisht ndaj policisë, por policia ka arritur të arrestojë vetëm shtetasin e identifikuar si Andi O, 16 vjeç. Siç njofton policia, një tjetër 32 vjeçar është shpallur në kërkim.

 “Automjeti tip BMW nuk i eshte bindur fillimisht urdhrit e me pas eshte arritur te ndalohet. Policia ka arritur te kape vetem njeri nga trafikantet, i identifikuar su Andi O, 16-vjec nga Tepelena ndersa L.M, 32-vjec nga Tepelena eshte larguar me vrap dhe eshte shpallur ne kerkim.

Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan rreth 6 kg marijuane, te cilat kishin destinacion Greqine.

Policia e Sarandes ka rritur itensitetin e goditjes ndaj trafikut te droges prej fillimit te vitit duke shenuar disa suksese rradhazi ne sekuestrimin e sasive te marijuanes nderkohe te arrestuarit jane mbi 20”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2018 - 09:29

Një i ri, banues në fshatin Lumas të Cërrikut është arrestuar për dhunë në familje.

Postuar: 25/06/2018 - 09:21

Edhe sot po dalin në dritë detaje të reja nga shuma e parave që u kap në portin e Durrësit.

Postuar: 25/06/2018 - 09:15

Pas publikimit të rezultateve të jozyrtare të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare të mbajtu

Postuar: 25/06/2018 - 09:10

Prokurori Vate Staka është subjekti i radhës i procesit të Vettingut.

Postuar: 25/06/2018 - 08:56

Një i ri ka humbur jetën mëngjesin e 23 qershorit në spitalin “Nënë Tereza”, në kryeq

Postuar: 25/06/2018 - 08:20

Policia dhe Prokuroria e Durrësit kanë numëruar sasinë e eurove kontrabandë që po futeshin në Shq

Postuar: 25/06/2018 - 07:59

Reagime të shumta ka patur që prej mbrëmjes së djeshme, pas lajmin se në Portin e Durrësit është