BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Aktualitet

Ndodh edhe kjo! Hapen tenderat për luks, Kuvendi iu blen ora të personalizuara tre zyrtarëve të lartë të Administratës, zbardhen detajet e kontratës (DOKUMENTI)

Ndodh edhe kjo! Hapen tenderat për luks, Kuvendi iu blen ora të

Tre zyrtarë të Administratës së Kuvendit të Kosovës u bënë me ora të dorës në mars të këtij viti. Për këtë, institucioni më i lartë ligjvënës i shtetit u angazhua që nga fundi i janarit.

Për blerjen e këtyre orave, më 26 janar kishte nisur aktiviteti i prokurimit. Më 10 mars u hapën tenderët, ndërkaq katër ditë më vonë, Kuvendi nënshkroi kontratën me “Ora Group SH.P.K”.

Vlera e kontratës ishte 291 euro.

Drejtori i “Ora Group SH.P.K”, Kenan Rushiti, i tha Gazetës Express se orët ishin të personalizuara dhe shkrime “Kuvendi i Kosovës”.

Ndodh edhe kjo! Hapen tenderat për luks, Kuvendi iu blen ora të

“Kane qenë rreth tri ora. Më duket, se s’e di…”, tha Rushiti.

Ai tha se edhe më herët, ndonjëherë u kanë shitur ora institucioneve.

“Kemi pasë ndonjëherë. Kanë blerë të komunës, bankat”, tha Rushiti.

Ndodh edhe kjo! Hapen tenderat për luks, Kuvendi iu blen ora të

Për blerjen e këtyre orave, Express nuk ka mundur ta marrë një përgjigje nga Hajrije Hajredinaj, e cila në njoftimin për kontratë figuron si personi kontaktues nga ana e Kuvendit.

Një punonjëse i tha gazetës se ajo është në pushim.

 

Dokumenta bashkëngjitur