BREAKING NEWS

Shqipëria në 24 orët e fundit: 835 raste të reja, zbuloni zonat më të nxehta nga Covid-19

Shqipëria në 24 orët e fundit: 835 raste të reja, zbuloni
x

Aktualitet

Ndodh ngjarja e pazakontë në Portin e Vlorës! Habitet gazetari, i del përpara një qese plot me..., Policia nis hetimet (Pamjet)

Ndodh ngjarja e pazakontë në Portin e Vlorës! Habitet gazetari, i

Gazetari Enrik Mehmeti ka treguar një rast të pazakontë në rrjetet sociale. Teksa po përcillte disa miq të tij për në Itali, jashtë terminalit në hyrje për te tragetet, i del përpara këmbëve një qese e vogël me hashash.

Ai shkruan në një njoftim në rrjetet sociale se policia erdhi dhe mori qesen pas lajmërimit nga gazetari.

Është e çuditshme se si një qese me hashash përfundoi në hyrje të terminalit për në portin e Vlorës. Akoma nuk dihet nëse përmes këtij porti kanë kaluar qese të tjera me drogë, apo droga i ka rënë pa dashje një personi që e konsumon një lëndë të tillë.

"Duke përcjell disa miq për në Itali ,jashtë terminalit në hyrje për te tragetet  has përpara këmbëve një qesk të vogël me hashash. Pasi u lajmërua policia ,erdhi dhe e mori duke nisur nisi hetimi së bashku me kontrollin e kamerave të jashtme për të kontrolluar dhe identifikuar  pronarin e "mallit".  Kjo është shenjë se kontrolli në terminal është goxha i ashpër", shkruan gazetari.