Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen që do ndodhë së shpejti në nivele të larta të politikës, ja çfarë më tha Rama

‘Bomba’ e radhës nga Spartak Ngjela: Ju tregoj lëvizjen
x

Aktualitet

“Ndodhi 15 vite më parë”, Ambasada Amerikane publikon pamjet e mahnitshme nga planeti i kuq

“Ndodhi 15 vite më parë”, Ambasada Amerikane publikon

Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar pamjet nga Planeti Mars të fiksuara nga një anije kozmike orbitore e NASA-s, e cila u nis në një ditë gushti 15 vjet më parë për të studiuar atmosferën, kohën, ujin nën sipërfaqe dhe shumë elementë të tjerë të planetit të kuq.

Postimi i Ambasadës Amerikane në Facebook

Marsi i bukur! Anija kozmike orbitore e NASA-s për rindërtimin e Marsit u nis në një ditë gushti 15 vjet më parë për të studiuar atmosferën, kohën, ujin nën sipërfaqe dhe shumë elementë të tjerë të planetit të kuq. Por misioni mbase njihet më shumë për imazhet e dërguara nga kamera HiRISE: https://go.nasa.gov/30StgQ6