BREAKING NEWS

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau të dashurën 19-vjeçare në Greqi

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau
x
BREAKING NEWS

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare, çfarë shkruante mes vuajtjeve shqiptari në rrjete sociale

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare,
x
BREAKING NEWS

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga 4 bashki, detajet e fundit nga procesi i 'Rithemelimit'

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon bilancin ditor

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon
x
BREAKING NEWS

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet
x
BREAKING NEWS

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës ‘luan’ me çmimet e karburanteve, ndryshon sërish çmimin e naftës pa kaluar ende 24 orë nga ndryshimi i ditës së kaluar

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës
x
BREAKING NEWS

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e SHBA-së del me thirrjen urgjente ndaj amerikanëve që jetojnë në Shqipëri

Do agravoi situata në protestën e opozitës? Ambasada e
x
BREAKING NEWS

HARTA- LIVE/ Po vjen stuhia e fortë! Shtrëngata shiu të shoqëruara me rrufe dhe erë të fuqishme/ Çfarë do të ndodhë përballë Vlorës dhe Himarës

HARTA- LIVE/ Po vjen stuhia e fortë! Shtrëngata shiu të
x

Aktualitet

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin drejtorët në disa qarqe të rëndësishme të vendit, zbardhen emrat

Ndryshime në Polici/ Muhamet Rrumbullaku nis me emërimet, lëvizin

Skënder Hitaj është emëruar drejtor i ri i Policisë së Qarkut të Durrësit. Ky është emri i parë i emëruar i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Muhamet Rrumbullaku për drejtues qarku.

Deri më tani ai ka mbajtur postin e Drejtorit të Policisë në Qarkun e Dibrës. Prezantimi i Hitajt si Drejtor i Policisë së Durrësit pritet të bëhet ditën e sotme.

Ndërkohë, në vend të Hitajt, si Drejtor i Policisë së Durrësit është emëruar Dhimitraq Ziu. Ky i fundit mbante deri tani postin e zv.drejtorit për Rendin në Durrës.

Pak ditë më parë, U paralajmërua se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Muhamet Rrumbullaku i ka gati ndryshimet në kupolën e Policisë së Shtetit.

Sipas burimeve, për të marrë drejtimin e Policisë së Elbasanit është propozuar Ilir Proda, ndërsa për në krye të Policisë në Qarkun e Tiranës është propozuar Ardian Çipa.