BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron kthesën e madhe në politikën shqiptare

Spartak Ngjela paralajmëron kthesën e madhe në politikën
x

Aktualitet

Ndryshime në Policinë e Shtetit/ Ikën zv/drejtori, ja arsyet dhe kush e zëvendëson (EMRI)

Ndryshime në Policinë e Shtetit/ Ikën zv/drejtori, ja arsyet dhe

Në Policinë Vendore në qytetin e Shkodrës kanë ndodhur disa ndryshime. Bëhet me dije që zëvendës drejtori i policisë vendore të Shkodrës Lorenc Meta nuk do të jetë më në këtë post.

Drejtuesit e lartë të policisë kanë vendosur që Lorenc Metën ta transferojnë në drejtorinë e përgjithshme në pozicion tjetër si specialist.

Burime pranë policisë bëjnë me dije se ky transferim i Lorenc Metës lidhet edhe me një sërë ngjarjes të ndodhura kohët e fundit në Shkodër.

Lorenc Meta shërbeu për një periudhë të gjatë në Shkodër si numri dy i policisë por tashmë do të duhet që të mbajë një post tjetër.

Ndërkohë në vend të tij është emëruar Kujtim Gjoka i cili më përpara ka qenë në policinë vendore të Lezhës dhe tashmë është emëruar si drejtues i lartë në policinë e Shkodrës.

Pak kohë më parë ka patur ndryshime edhe për komisariatin e policisë teksa është larguar si shef komisariati Ilir Dedja duke emëruar në atë pozicion Paulin Çupin.