BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x

Aktualitet

Në banesën e tij u zbulua kokaina me vlerë 40 milionë euro/ Zbulohet kush është zyrtari i lartë i Partisë Socialiste i përfshirë në trafikun e kokainës nga Amerika Latine, sot drejtor në OST

Në banesën e tij u zbulua kokaina me vlerë 40 milionë euro/

Viktor Çervanaku në banesën e të cilit u zbulua laboratori i përpunimit të kokainës që vinte nga Amerika Latine përmes Malit të Zi në Fier, është zytari i Partisë Socialiste.

Çervanaku ka qenë kryetari i komunës Frakull e Madhe.

Ndërsa sot ai është i emëruar drejtor në OST , raporton News24.

Viktor Çervanaku
Viktor Çervanaku

Policia shqiptare realizoi të enjten e 24 nëntorit një operacion ku ka zbuluar kokainë në thasë brenda të cilëve ka pleh kimik.

Laboratori i drogës ishte ngritur në fshatin Fratar të Fierit në banesën në pronësi të ish-kryetarit të Komunës Frakull e Madhe, Viktor Çervanaku.

Ashtu siç bëjnë të ditur edhe mediat malazeze, kokaina ishte vendosur brenda plehut kimik për bimë.

Gjatë mbrëmjes së shkuar, ekspertë të Policisë që kanë zbuluar laboratorin kanë transportuar me kamionë lëndën kimike për bimët, në të cilat dyshohet të jetë fshehur edhe kokaina. Policia ende nuk ka dalë me një njoftim zyrtar për këtë operacion.

Në thasët me pleh kimik kamuflohej edhe transporti i kokainës, e cila vinte nga Amerika Latine.

Në banesën e tij u zbulua kokaina me vlerë 40 milionë euro/

Burimet thanë se plehu kimik ishte porositur nga kompania e regjistruar në emër të Zenel Çervenakut.

Ndërkohë që mësohet se deri më tani, policia shqiptare ka vënë në pranga:

Viktor Çervenaku, ish-kreu i komunës Frakull në Fier
Demilson Çervenaku, i biri
Enxhi Ferhati, e fejuara e Demilsonit

Ndërsa në kërkim është shtetasi kolumbian Zaimir Rodriguez

Në të njëjtën kohë, në portin e Tivarit nga ku edhe nisi hetimi me sinjalizimin e amerikanëve, janë kapur rreth 400 kilogramë lëndë kimike, brenda të cilës është fshehur edhe droga.

Kjo sasi do të transportohej nga Mali i Zi në drejtim të fshatin Frakull në Fier, ku edhe bëhej ndarja mes kokainës dhe lëndës për bimët dhe më pas përpunimit i drogës për ta shpërndarë më pas në treg.

Më të lexuarat