BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Aktualitet

Në garë për Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA, shqiptaro-amerikanja shpall kandidaturën e saj, ja cilën parti përfaqëson

Në garë për Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA,

Një shqiptaro-amerikane do të jetë pjesë e garës për Dhomën e Përfaqësuesve në SHBA, për Distriktin e 136-të të Connecticut-it, duke përfaqësuar Partinë Republikane.

Alma Sarelli është nënë e katër fëmijëve, biznesmene dhe një politikane e re që shpreson të bëhet pjesë e ligjvënësve të Dhomës së Përfaqësuesve në Connecticut.

“Kandidoj për përfaqësues të shtetit sepse dua ta kthej fokusin në prioritetet bazë që të gjithë ne i ndajmë”, tha Sarelli.

Sarelli do të përballet me demokratin Jonathan Steinberg , i cili u zgjodh për herë të parë në këtë vend në vitin 2010 . Rrethi përfshin vetëm Westport.

“Dua ta kthej fokusin në prioritetet bazë që të gjithë ne i ndajmë: arsimi, siguria publike, qeveria e përgjegjshme, qeveria efikase”, tha ajo. “Unë dua t’i mbaj taksat të ulëta në mënyrë që Connecticut të mund të konkurrojë si një destinacion tërheqës për bizneset dhe familjet që punojnë shumë.”

Sarelli tha se ishte frymëzuar për të kandiduar për postin bazuar në përvojat e saj të fëmijërisë.

“Si një vajzë e vogël e rritur në Shqipërinë komuniste, ne kishim vetëm një zë dhe qeveria punonte vetëm për pushtetarët”, tha Sarelli. “Unë gjithmonë kam dashur të bëj një ndryshim dhe të avokoj për çështje në të cilat besoja vërtet, në mënyrë që qeveria të punonte për njerëzit.”

Ajo tha se donte t’u jepte banorëve të Westport një tjetër mundësi në fletëvotim.

“Ata kanë një emigrante që ka përjetuar komunizmin; ata kanë një pronare biznesi të suksesshëm dhe një nënë të katër fëmijëve që përballet me të njëjtat probleme që ata kanë duke punuar për fëmijët e tyre”, tha ajo.