BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Në kërkim ndërkombëtar që në 2014, merr fund arratia e shqiptarit të dënuar me 10 vite burg në vendin fqinj

Në kërkim ndërkombëtar që në 2014, merr fund

Një shtetas shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pas shpalljes në kërkim që prej vitit 2014 për shkak se ndaj tij gjykata e Venecias kishte vendosur arrest me burg për 10 vite e 8 muaj.

Shqiptari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet italiane dyshonin se ai mund të ishte larguar nga territori.

Karabinierët e ndaluan atë teksa ishte duke lëvizur me makinë  në Roseto degli Abruzzi në zonën e Teramos.

Në momentin e ndalimit ai ka paraqitur efektivëve një dokument autencitetit, i cili po kontrollet, por që fillimisht policia ka konstatuar anomali.

Më pas ai u dërgua në komisariatin e Xhulianovës dhe iu nënshtrua  identifikimit me foto, ku edhe u konstatua se ai ishte shqiptari i arratisur që i kishte shpëtuar autoriteteve për dhjetë vjetë.

Më të lexuarat