BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Aktualitet

“Në këtë vend nuk ia vlen të jetosh asnjë ditë” gazetari ngre alarmin dhe lëshon thirrjen e fortë instancave: Të luftohet krimi, po përsëritet ngjarja, njëjtë si atentati i Don Boskos, ka vdekur hallexhiu

“Në këtë vend nuk ia vlen të jetosh asnjë

Gazetari i njohur, Hysni Gurra ka reaguar ashpër në lidhje me sulmin ndaj TCH ku mbeti viktimë Pali Kola, roja  i sigurisë.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Gurra shkruan se nëse sulmi lidhet me "Big Brother" ky vend është çmendur tortalisht, nëse lidhet me çështje politike, konkurrence apo pazare, atëherë duhet luftuar, duke e konsideruar turp për çdo shqiptar që qëndron indiferent ndaj një situate të tillë.

Gjithashtu Gurra e ka krahasuar këtë ngjarje me atentatin në lokalin në Don Bosko.

“Sulmi ndaj 'Top Channel' nuk ka asnjë ndryshim nga sulmi ndaj lokalit në Don Bosko. Atje vdiq hallexhia (banakierja), këtu ka vdekur hallexhiu, roja.

Pra, si sulm në vetvete është krejt normal për një vend që sundohet nga një pushtet mafioz dhe i kriminalizuar deri në palcë.

Zoti u dhëntë durim familjarëve të personit që ka humbur jetën.

Tani, nëse motivet e sulmit lidhen me 'BB', ky vend është çmendur totalisht dhe nuk ia vlen të jetosh më asnjë ditë këtu.

Nëse motivet lidhen me çështje politike, konkurrence, pronësie/pazaresh këtu duhet ndenjur, duhet luftuar dhe turp për çdo shqiptar që tregohet indiferent ndaj një situate të tillë”, ka shkruar Gurra.

 

Më të lexuarat