Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Në video bashkë me Babalen”, Sali Lushaj tregon si qëndron e vërteta

Postuar: 20/10/2018 - 19:19

 Prindërit e këngëtarit të Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe si (Stresi), Saliu dhe Shpresa kanë treguar detaje dhe përjetimet që kanë ndjerë  në lidhje me arrestimin nga policia të djalit të tyre.

Të ftuar në “Kjo Javë” në News 24, ata i bënë thirrje Stresit të rrijë i qetë, pasi sipas tyre, asgjë me pretendimet e ngritura nuk është faktuar.

Lushaj ka dëshmuar edhe në prokurori për videon ku shfaqet Fredi Alizoti, pasi është akuzuar nga kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla si pjesë e ‘bandës së Berishës’, që ka realizuar regjistrimet. Babai, Sali Lushaj, ka folur edhe për rastin e Babales dhe për fotot e publikuara, ndërsa theksoi se ka patur tentativë për takuar njerëz të PD-së, por kjo sipas tij, kurrë nuk është arritur.

“Të ishte edhe i biri i diktatorit, kushdo që mund të jetë, dhe kushdo që mund të më thoshte bujrëm dhe rri këtu, do ta bëja. Janë gjëra që i kam thënë në prokurori. Kurrë s’kanë patur shans të takojnë  të PD-së. Ata të tjera janë fare të parëndësishme. Çfarë kam deklaruar në prokurori nuk është kuriozitet për asnjë. Emri i Ballës është përmendur vetëm njëherë. Flori s’ua dha dorën, ata kanë dashur të takojnë njerëz të PD, por si kanë takuar”, tha babai  i Stresit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 15:32

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Vlorë, ku një 45-vjeçar është vetëdjegur në banesë.

Postuar: 17/08/2019 - 14:59

Policia Kufitare e Vlorës ka shpëtuar mjetin e peshkimit “Aurora 1”, që ka rrezikuar

Postuar: 17/08/2019 - 14:47

Nj ngjarje e rëndë u shënua ditën e sotme në Itali, ku sipas burimeve bëhet fjalë për një aksiden

Postuar: 17/08/2019 - 14:42

Banorët e një prej lagjeve më të vjetra në zonën e Selitës së vjetër nuk do të duhet të shqetësoh

Postuar: 17/08/2019 - 14:12

Në fshatin Jeta e Re në Fier ka rënë zjarr në dy anët e rrugës ku ndodhen mbetje urbane.

Postuar: 17/08/2019 - 13:41

Personi qe shihni ne foto është pronari i lokalit Mihal Kokedhima, 51-vjeçari që u arrestua