BREAKING NEWS

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Gati 4 mijë testime! Ja sa raste të reja me COVID u regjistruan
x

Aktualitet

Nën hetim për korrupsion dhe nxjerrje sekretesh hetimore / SPAK merr vendimin e rëndësishëm për ish-zv/drejtorin e OFL-së

Nën hetim për korrupsion dhe nxjerrje sekretesh hetimore / SPAK merr

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka zgjatur me tre muaj për pezullimin nga detyra të ish- zv/drejtorin e OFL-së, Artan Shkëmbit.

Shkëmbi do të vijojë të qëndrojë nën hetim nga SPAK dhe nga partnerët gjermanë për dekonspirim informacionesh.

Qeveria krijoi OFL për të sekuestruar pasuritë e kriminelëve, pot duket se dhe kjo strukturë nuk ka qëndruar dot larg korrupsionit.

Artan Shkëmbi, dyshohet se është zhytur në afera korruptive dhe ka nxjerrë sekrete hetimore.