BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Aktualitet

Neritan Sejamini mesazh të fortë për Lulzim Bashën: Do dështojë...

Neritan Sejamini mesazh të fortë për Lulzim Bashën: Do

Për Neritan Sejaminin, Lulzim Basha ka dështuar për t’i bindur shqiptarët se “PD nuk ka humbur, pasi zgjedhjet janë vjedhur nga PS-ja”.

Sejamini theksoi se beteja që ka filluar Basha dhe PD-ja për të bindur shqiptarët që është bërë një masakër elektorale dhe zgjedhjet iu janë vjedhur, është një betejë e humbur për sa i përket opinionin publik.

Sipas Sejaminit shumica e anëtarëve të PD-së nuk duhet të ishin të kënaqur me rezultatin e zgjedhjeve dhe kjo gjë duhet të ishte e shprehur pasi më 25 prill PD u bë partia e parë që do të qëndrojë tre mandate në opozitë.

Në analizën e tij Sejamini e konsideroi absurde që në takimet e Bashës në garën për kryetar të PD-së, anëtarët shfaqen të gëzuar. Ai ironizoi se kjo është një “lumturi për humbjen” duke kritikuar këtu luajalitetin e anëtarësisë ndaj kryetarit aktual.

Sejamini këshilloi që opozita të fillojë përgatitjet për zgjedhjet e vitit 2025.

“Sot më shumë se kurrë duhet të përgatitet pasi e ka shumë të vështirë”, u shpreh Neritan Sejamini për Euro News Albania.