Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit, Muça: Të vëmendshëm për të përkrahur njëri-tjetrin

 Nesër nis Muaji i Shenjtë i Ramazanit, Muça: Të vëmendshëm për të përkrahur njëri-tjetrin

Postuar: 08/07/2013 - 13:20

Muaji i madhëruar i Ramazanit fillon nesër, i cili vjen çdo vit dhjetë ditë më herët dhe zgjat 30 ditë. Pas përfundimit të tij është Festa e Bajramit të Madh.

Kreu i Komunitetit Mysliman, Selim Muça, ka përcjellë urimet për të gjithë besimtarët.

 “Ne nuk duhet të harrojmë se njerëzit sot kanë nevojë për mëshirë, dashuri, mirëkuptim, paqe.

Të afërmit kanë nevojë për përkrahje, prandaj në muajin e Ramazanit, të jemi më të vëmendshëm për të përkrahur njëri-tjetrin. Gjithë bota sot ka nevojë për mëshirë”, deklaroi Muça.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 10:42

Paralelisht me ndërtimin e stadiumit të ri, ka vijuar puna edhe me rindërtimin e sheshit “Italia”.

Postuar: 15/11/2019 - 10:36

Arrestohet një 23-vjeçar me rrezikshmëri të lartë shoqërore, falë operacionit policor "

Postuar: 15/11/2019 - 10:27

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, u shpreh sot se është konstatuar se t

Postuar: 15/11/2019 - 10:19

“Burgjet kanë kriminelë të nivelit të lartë dhe janë kërcënim i vërtetë për shoqërinë.

Postuar: 15/11/2019 - 09:51

Arta Vorpsi, teksa shmangu gazetarët në hyrje të Gjykatës duke u thënë “Mos u lodhni kot&rd