Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Prag lufte mes Turqisë dhe Greqisë! Kryeministri Rama befason gazetarin grek, ja çfarë i thotë për Erdogan

Prag lufte mes Turqisë dhe Greqisë! Kryeministri Rama befason
x

Aktualitet

Nesër dhe më 14 gusht do ketë ndërprerje energjie në këto zona të Tiranës, OSHE zbulon arsyen

Nesër dhe më 14 gusht do ketë ndërprerje energjie në

Disa zona në Tiranë nuk do të kenë energji elektrike gjatë ditës së nesërme dhe më 14 gusht.

Kompania OSHE bën me dije se stakimet në orët e paradites do të bëhen për shkak të vendosjes së sistemit tëri të matjeve.

Njoftimi:

Sistem të ri matje në n/stacione, Punime të OST në Farkë dhe Traktora, 12 dhe 14 gusht

Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST Sh.A) është duke implementuar prej një viti projektin e instalimit të matësve të rinj elektronik në n/stacione.

Sipas planit, OST do të punojë në Nst Farkë dhe Traktora (Tiranë) instalimi i matësve te fiderat 20kV, prandaj dhe OSSH është e detyruar të stakojë energjinë elektrike në datat, oraret dhe zonat si vijon:

12 gusht Nst Farkë 09:00-12:00

Zonat pa energji: Farkë (pranë kopshtit Botanik), Stallat Sauk dhe TEG

14 gusht Nst Traktora 09:00-12:00Zonat pa energji: Lundër dhe Farkë