BREAKING NEWS

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Zëri i Amerikës nxjerr prapaskenat dhe ultimatumin e prerë të ndërkombëtarëve: Kufiri i patolerueshëm i vendosur me zë të lartë është…

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Zëri i Amerikës
x

Aktualitet

Nesër dita e parë / Ja sa fëmijë do të ulen për herë të parë në bankat e shkollës

Nesër dita e parë / Ja sa fëmijë do të ulen për
Nesër shënohet dita e parë e vitit të ri shkollor 2019 – 2020 në mbarë vendin.
 
Në të gjithë sistemin para-universitar në Shqipëri janë rreth 380 mijë nxënës. Për herë të parë në bankat e shkollës do të ulen 24 mijë nxënës.
 
Ndërsa në sistemin 9-vjeçar janë gjithsej 272 mijë nxënës. Në gjimnaz janë 90 mijë nxënës në të gjithë territorin e Republikës.