BREAKING NEWS

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa
x

Aktualitet

Nesër në plazh? Moti plot surpriza, ja si do të variojnë temperaturat

Nesër në plazh? Moti plot surpriza, ja si do të variojnë

Sot pasdite (e shtunë, dt. 06) dhe nesër (e diel, dt. 07), priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Ndërsa në qarqet Shkodër, Lezhë, Tiranë, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, priten reshje deri lokalisht mesatare të shoqëruara me shtrëngata. Shumica e reshjeve priten gjatë ditës së sotme.

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt. 07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 25°C

në vendet e ulëta: 12 / 27°C

në vendet malore: 8 / 22 °C

ERA

Sot pasdite (e shtunë, dt. 06) dhe nesër (e diel, dt. 07), era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet.