BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Aktualitet

Nga burgu në qeli, avokati i njohur zbulon cili është fati i keq i Saimir Tahirit për të marrë pafajësinë

Nga burgu në qeli, avokati i njohur zbulon cili është fati i keq

Avokati Jordan Daci komentoi nga studio e emisionit “Revieew” në Euronews Albania, mundësitë që ish-ministri i Brenshëm Saimir Tahiri të fitojë pafajësinë në Gjykatën e Lartë.

Daci theksoi se fati i keq i ish-ministrit është se jemi në fazën e reformës në drejtësi, ku njerëzit janë të etur për të parë viktima që dënohen nga gjykata.

Ai nënvizoi se uron që sistemi i drejtësisë të japë një vendim të drejtë duke u bazuar mbi prova dhe duke ekuilibruar interesin e Tahirit me interesin e gjithë shoqërisë.

“Tipari më i mirë i një gjyqtari është humanizmi. Unë vlerësoj më shumë një gjyqtar që le të bëjë gabime dhe të jetë human se sa të jetë i ashpër dhe të prodhojë një drejtësi represive. Kjo e dyta prodhon më shumë efekte negative, por fatkeqësisht fat i keq i Saimir Tahirit është se ne ndodhemi në një fazë që publiku është si në situatën e Jezusit që do gjak. Do shembuj, ka nevojë të shohë viktima, dhe pse shpeshherë i bëjnë gropën dikujt dhe më pas bien dhe vetë brenda. Kjo është klima, kjo është faza në të cilën ne ndodhemi dhe uroj që sistemi ta ekuilibrojë qoftë interesin e tij personal, qoftë interesin tonë si shoqëri”, tha Daci.

Më të lexuarat