BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Aktualitet

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj

Ledion Lako nga agjensia bregdetare është shprehur se nëse vrojtuesit nuk gjenden në vendin e tyre të punës do të gjobiten me 100 mijë lekë të reja.

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania ai u shpreh se policia bashkiake dhe të gjithë institucionet ligjzbatuese janë  duke punuar çdo ditë që të gjitha subjektet të plotësojnë të gjitha kriteret për çeljen e turizmit veror në vendin tonë.


“Ne nuk i lidhim kontratat nëse nuk sjellin marrëveshje të noterizuar me vrojtuesin e plazhin. Agjensitë rajonale janë në terren dhe po kontrollojnë këtë gjë.  Policia bashkiake dhe të  kontrollojnë këtë gjë. Policia bashkiake dhe të gjithë institucionet ligjzbatuese janë duke punuar çdo ditë që të gjitha subjektet të plotësojnë të gjitha kriteret. Ne do të penalizojmë çdo subjekt që nuk plotëson kriteret. Nëse vrojtuesi nuk do gjendet në krye të detyrës, do të ketë në gjobë prej 100 mijë lekësh të reja. Aktualisht kemi bërë një shpërndarje nga Velipoja deri në Ksamil, ku do të ketë kontrolle”- tha ai.