Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nga një gjyq në tjetrin/ Shqiptari babai i tre fëmijëve habit me jetën e trefishtë në Belgjikë

Postuar: 12/11/2018 - 19:00

 Një gjykatë belge ka dënuar me 18 muaj burg një shqiptar, i cili aktualisht ndodhet në burg për vrasjen e një prostitute në Itali.17 vjet më parë, Erjon Sejdiraj mori pjesë në vrasjen e një prostitute 20-vjeçare dhe për këtë krim u dënua me burgim të përjetshëm në mungesë në shtetin fqinj, pasi arriti të arratisej. Ai shkoi në Belgjikë dhe për vite me radhë arriti që t’i fshihej drejtësisë falë identitetit të rremë.40-vjeçari u vendos në West-Flemish Geluwe, ku u martua dhe bëri tre fëmijë, derisa u zbulua nga autoritetet belge, 9 vite më parë. Sejdiraj u lejua që ta vuante dënimin për vrasjen në Itali në shtetin belg, ku u dënua me 17 vjet burg.

E teksa aktualisht po vuan këtë dënim, një gjykatë e dënoi këtë të hënë edhe më 1 vit e gjysmë burg, për një tjetër gjyq që po zhvillohej ndaj tij për mashtrim e falsifikim, për shkak të identitetit fals që kishte përdorur në këtë vend.

Mediat belge shkruajnë se prokuroria kishte kërkuar 3 vjet burg për Sejdiraj, megjithatë gjykata vendosi që ta dënonte me 18 muaj, si dhe me gjobë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.