Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Nga një vit, bëri vetëm një muaj', si i shpëtoi burgut në 2015-ën Klement Çala i shpallur në kërkim për milionat e Rinasit

Postuar: 22/04/2019 - 17:48

Klement Çala është njëri prej personave të shpallur në kërkim për grabitjen e miliona eurove në Rinas. Ai nuk është një emër i panjohur për policinë, pasi ka edhe precedentë të mëparshëm penalë.

Çala u dënua me 25 vite burgim në mungesë, pas arratisjes nga burgu i Trikallasë në Greqi në 2013-ën.  

Në qershorin e 2015-ës ai ndodhej në Vlorë për pushime verore me familjen. Ai është ndaluar teksa udhëtonte me shpejtësi tej normave të lejuara, për të dërguar njërin prej fëmijëve në urgjencë.

Çala ka kundërshtuar urdhërin e policisë dhe ka ndaluar vetëm pasi është përplasur. Policisë ai i ka treguar një pasaportë false me emrin Saimir Koca nga Obliqi i Kosovës. Gjatë kontrollit në shtëpinë e pushimit, efektivët gjetën një pistoletë dhe disa gramë hashash.

Për këtë ngjarje, organi i akuzës kërkoi 5 vite burgim, por në përfundim gjykata e dënoi me 1 vit. Mësohet se Çala ndenji vetëm 1 muaj në paraburgim dhe më pas dënimi u konvertua në shërbim prove. Ky është një nga vendimet më të çuditshme të gjykatave, kundrejt një personi të shumëkërkuar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 23:15

Policia ka dhënë informacion paraprak lidhur me flakët që kanë përfshirë pikën e karburantit në superstradën Lezhë-Laç.  Ajo njofton se nga shpërthimi janë lënduar 6 persona, njëri prej të cilëve është nisur drej

Postuar: 24/08/2019 - 22:46

Një zjarr ka përfshirë mbrëmjen e sotme një pikë karburanti në superstradën Lezhë-Laç.

Postuar: 24/08/2019 - 21:24

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak më parë në katin e 13-të një pallati te Rruga e Burgut.

Postuar: 24/08/2019 - 20:51

Një turist çek është rrëzuar rreth orës 19:00 të pasdites së sotme teksa po udhëtonte me motor ba

Postuar: 24/08/2019 - 20:33

Rreth orës 19:00, një grup turistësh çekë, po përshkonin me motor rrugën malore mbi fshatin Rinas

Postuar: 24/08/2019 - 19:59

Policia greke ka arrestuar mbrëmë katër shqiptarë të cilët rrëmbyen bashkëkombësin e tyre 31 vjeç