Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nga përdorimi i grasos tek shtyllat metalike, shikoni çfarë po ndodh me institucionet kryesore 24 orë para protestës

Postuar: 24/05/2019 - 16:32

 Një ditë para protestës së paralajmëruar të opozitës në institucionet kryesore, Kryeministria, Parlamenti dhe Ministria e Brendshme kanë filluar të vendosen barrierat metalike. Shtyllat e ndriçimit janë lyer me graso në mënyrë që protestuesit mos te hipin në to.

Policia dhe Garda e Republikës kanë kaluar në gadishmëri, por plani që kanë për t’iu kundërpërgjigjur një sulmi të mundshëm nga ana e protestuesve mbahet ende sekret. Jo zyrtarisht thuhet se 1500 policisë do të angazhohen për ruajtjen e sigurisë, shifër e cila i përafrohet protestave të tjera. Të gjitha repartet e policisë, duke filluar nga FNSH dhe RENEA, do të jenë aty.

Protesta pritet të fillojë të shtunën në orën 19:00 dhe leja është marrë deri në mesnatë. Ka pak detaje nga plani i organizatorëve, por mësohet se Lulzim Basha do të mbajë një fjalim para Kryeministrisë. Ky tubim pritet të përcaktojë edhe axhendën e protestave të opozitës në të ardhmen.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 14:39

Rreth 1200 hektarë tokë në zonën e Shkodrës nuk rrezikojnë më të përmbyten nga ujërat e Lumit Buna.

Postuar: 16/09/2019 - 14:34

Agron Hetoja, aktualisht Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, ka realizuar

Postuar: 16/09/2019 - 14:28

Ferdinand Doda është rikthyer për të disatën herë në studion e emisionit “Me zemër të hapur

Postuar: 16/09/2019 - 14:09

Policia e Korçës ka goditur një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe të shitjes së n

Postuar: 16/09/2019 - 13:49

Në një deklaratë për media, Gent Ibrahimi deklaroi se KLP po diskuton mundësinë që puna të nisë e

Postuar: 16/09/2019 - 13:22

Ka dalë sot para trupit gjykues Blendi Teta, i cili u arrestua për vrasjen e ish-policit Santiago