Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Nga shkarkues në porositës’, Artan Hoxha tregon se si mafia shqiptare po sundon Europën

Postuar: 18/04/2019 - 22:24

Gazetari Artan Hoxha, ka folur rreth bandave shqiptare në Holandë dhe në vendet e tjera europiane. Hoxha u shpreh se nga shkarkues u kthyen në porositës të drogës.

“Portat hyrëse në Evropë të kokainës është Roterdami. Më parë shqiptarët ishin shumë të zotë për të shkarkuar kontenierët e drogës që vinin në Holandë ndërsa tani jemi në një situatë tjetër. Shqiptarët janë porositësit. Krahas kësaj janë shpërndarë në Venezulë, në Ekuador. Grupet shqiptare tashmë janë vendosur në Holandë dhe po investojnë në pasuri të patundshme. Holanda po i paraprin kësaj që ndodhi në Belgjikë.”,-tha Hoxha në studion e “Opinion”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 10:08

OSHEE njofton se në disa zona të Tiranës do të ketë kufizim të energjisë elektrike për tri ditë me radhë.
 
Shkak, sipas OSHEE janë punimet për investimin në kabinat elektrike.

Postuar: 26/05/2019 - 09:55

Është vënë në pranga një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.
 

Postuar: 26/05/2019 - 09:34

Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 4.1 ballë janë regjistruar në jug të vendit.

Postuar: 26/05/2019 - 09:02

Analisti Ilir Demalia ka komentuar protestën e sotme të opozitës.

Postuar: 26/05/2019 - 08:37

Moti ditën e sotme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Postuar: 26/05/2019 - 07:56

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda dënoi me burgim të përjetshëm David Qosen, e akuzuar për vras

Postuar: 26/05/2019 - 07:54

Policia e Shkodrës ka arrestuar mesditën e djeshmeish-kryetari i komunës Shalë, Dedë Tonaj.