BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Aktualitet

Ngjarje e mbushur me mister! Trupat e turistëve nisen drejt atdheut, reagon ‘flakë për flakë’ ambasada ruse: Ekspertizë shtesë mjeko-ligjor

Ngjarje e mbushur me mister! Trupat e turistëve nisen drejt atdheut, reagon

Janë nisur drejt atdheut trupat e pajetë të katër turistëve rusë që u gjetën të pa jetë brenda një ambjenti spa në një hotel në Qerret.

Ambasada Ruse në Tiranë konfirmon lajmin, ndërsa bën me dije se tashmë sipas legjislacionit në fuqi, atje mund të kryhet gjithashtu një ekspertizë shtesë mjeko-ligjore.

Reagimi

Në mëngjesin e hershëm të 22 tetorit, trupat e pajetë të shtetasve rusë, të cilët humbën jetën më 15 tetor në territorin e Republikës së Shqipërisë, janë nisur në Rusi me një fluturim të rregullt.

Sipas legjislacionit rus, mund të kryhet një ekspertizë shtesë mjeko-ligjore për të zbuluar shkaqet e vdekjes së tyre.

Shpresojmë që pala shqiptare të marrë konkluzionet zyrtare sa më shpejt të jetë e mundur, si dhe bashkëpunim të mëtejshëm të ngushtë mes organeve ligjzbatuese ruse dhe shqiptare për zbardhjen e rrethanave të tragjedisë.