Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngjarje e rëndë në Tiranë/ Pllaka e betonit shkëputet nga lartësia, e pabesueshme si shpëtoi qytetari (FOTO)

Postuar: 20/04/2019 - 20:39

Gazetarja Fatjona Medini, ka denoncuar në rrjetet sociale një rast të rëndë. Bëhet fjalë për një pllakë betoni e cila  është shkëputur nga lartësia e një pallati, duke rrezikuar jetën e një personi i cili sapo kishte dalë nga aty pasi kishte parkuar makinën, por i ka shpëtuar tragjedisë mrekullisht.

Statusi i gazetares

“Pasiguria dhe papergjegjshmeria e ndertimeve ne Tirane. Pak minuta me pare ne lagje pllakat e betonit te fasedes se nje ndertese rane mbi hyrjen e parkimit. Dikush sapo kishte dal nga aty pasi kishte parkuar makinen, duke i shpetuar tragjedise. Tani uroj qe papergjegjshmeri te mos vijoj dhe policia ta rrethoj ndertesen si rrezik per banoret... “-shkruan gazetarja.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 19:50

Një çiklist me shtetësi italiane është aksidentuar pasditen e sotme, duke pësuar dëmtime të rënda.

Ngjarja ka ndodhur në Sarandë, ndërsa çiklisti i aksidentuar është identifikuar si Massimo Rossa.

Postuar: 23/05/2019 - 19:36

Tre 15-vjeçarë kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti rrugor në qytetin e Fierit.

Postuar: 23/05/2019 - 19:01

Në rrugën e “Elbasanit”, në një garazh, ka rënë zjarr në rrethana ende të paqarta.

Postuar: 23/05/2019 - 18:40

Këtë të enjte janë sekuestruar 36 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Postuar: 23/05/2019 - 18:37

 36 mijë gjimnazistë janë në ankth për mbarëvajtjen në provimet e Maturës Shtetërore.

Postuar: 23/05/2019 - 18:12

Në vazhdim të operacionit të policisë së Pordenone të Italisë ku u arrestuan 3 shqiptarë, pasi ak

Postuar: 23/05/2019 - 17:49

Dy ditë para protestës së opozitës, në godinat qeveritare kanë nisur masat paraprake për sigurimi