BREAKING NEWS

Dardha zbardhet nga bora, shikoni pamjet magjike që ofrohen nga 'manteli i bardhë' (FOTO)

Dardha zbardhet nga bora, shikoni pamjet magjike që ofrohen nga
x
BREAKING NEWS

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste të mashtrimit gjigant, zbardhen me shpejtësi detajet e bujshme

Edhe Shqipëria e përfshirë, BE zbulon skemën profesioniste
x
BREAKING NEWS

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e njohur që bënë shumë zhurmë që pritet të marrin mandatin e deputetit në seancën e radhës (NJOFTMI I PLOTË)

KQZ del me njoftimin e rëndësishëm/ Kush janë dy emrat e
x
BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x

Aktualitet

Ngjarje e rëndë, vritet një shqiptar, dyshimet e para

Ngjarje e rëndë, vritet një shqiptar, dyshimet e para

Një person ka mbetur i vrarë në lagjen Kolovica në Prishtinë. Sipas informacioneve, raportohet se për këtë ngjarje është vënë në pranga një person, i cili dyshohet se është autori i vrasjes. Për momentin nuk janë bërë të ditur identitetet e personave të përfshirë në ngjarje.

Zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj, ka bërë të ditur se kanë nisur hetimet për të zbardhur të gjithë ngjarjen.

“Prokurorja kujdestare nga Departamenti i Krimeve te Renda është njoftuar nga policia për një rast qe ka ndodhur sot ne Kolovice, me ç’ rast e njëjta i është përgjigjur vendit te ngjarjes bashke me njesite e tjera relevante. Një person ka ndërruar jete si pasoje e plagëve te marra nga nje arme zjarri, ku me urdhër te prokurorit është dërguar ne IML për obdusion, derisa një person tjetër është shoqëruar ne stacion policor. Prokurori i Shtetit ne koordinim me policinë janë duke i ndërmarre veprimet hetimore nga vendi i ngjarjes me qellim te ndriçimit te gjitha rrethanave te këtij rasti”, tha Ulaj.

Më të lexuarat