BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x

Aktualitet

Ngjarjet kriminale/ Dumani rrëfehet për vrasjen e Ervis Dedës: Festim Qoli e Henrik Hoxha e pranuan ekzekutimin, ja sa mijëra euro kanë paguar drejtësinë për të mbyllur çështjen

Ngjarjet kriminale/ Dumani rrëfehet për vrasjen e Ervis Dedës:

Nuredin Dumani ka rrëfyer para hetuesve të Prokurorisë së Posaçme në datën 15 prill 2022 për vrasje e Ervis Dedës. Dumani deklaron se Deda ishte ekzekutuar nga Festim Qoli dhe Henrik Hoxha, miku i tij që e ndihmoi në ditën e përplasjes me armë në Elbasan. Në rrëfimin e tij, Dumani thotë se Festimin dhe Hoxhën i ka njohur në Durrës, në lokalin e të parit, ndërsa vetë ata i kanë rrëfyer se ishin autorë të kësaj vrasjeje.

Dumani tregon gjithashtu se ka qenë në palestrën e Festimit, ku ky i fundit ka treguar se i ka dhënë 200 mijë euro njerëzve të drejtësisë, duke i konsideruar si qenër, për të mbyllur çështjen.

Dumani ka treguar edhe rrëfimin që Festim Qoli dhe Henrik Hoxha i kanë treguar me përpikmëri se si e kanë vrarë Elvis Dedën. Ditën e ngjarjes, sipas Dumanit, ata kanë qenë duke pirë në një lokal anës rrugës së Kënetës në të cilën ka kioska që pjekin mish dhe kanë qenë në pritje të informacionit se ku ndodhej Elvisi. Më tej Dumani thotë se ka qenë vetë Qoli që ka marrë në telefon Elvisin për të mësuar vendndodhjen e tij pranë Shkëmbit të Kavajës. Më pas, Hoxha e ka pritur jashtë dhe ka qëlluar sapo ka hyrë në makinë.