Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Tahiri është nga rastet e lehta, ka edhe më keq

Postuar: 22/09/2018 - 18:29

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një paralajmërim të fortë, sa i takon rasteve të korrupsionit të politikanëve shqiptarë, që mund të dalin në të ardhmen. Në emisionin “Kjo javë”, Ngjela tha se “në vargun e madh të korrupsionit, Tahiri do të jetë më i lehti ndaj atyre që do vijnë. Keni për t’i parë. Ka shumë nga të dy anët”.

 
E pyetur nga gazetarja nëse ka një minim të rastit “Tahiri”, Ngjela tha:

"Nuk ka. Do të kishim një minim, nëse do të ishim në rast të parashkrimit. Përsa i përket çështjes “Tahiri”, do të them se është në proces gjyqësor, nuk ka sabotim. Dosja duhet të shkojë në gjyq. Në vargun e madh të korrupsioni, Tahiri do të jetë më i lehti ndaj atyre që do vijnë. Keni për t’i parë. Ka shumë nga të dy anët. Ndërkombëtarët nuk punojnë dot me këta të korruptuar. Këta jo vetëm që janë të korruptuar, por i kanë dalë ndesh politikën amerikano-gjermane."- u shpreh avokati.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/10/2018 - 18:37

Ndërkohë që Sali dhe Shpresa Lushaj, prindërit e këngëtarit Arkimed Lushaj që u arrestua pak ditë më parë, kanë qenë sot të ftuar në emisionin “Kjo javë” në një intervistë, ka reaguar dhe e dashura e Stres

Postuar: 20/10/2018 - 18:32

I ftuar në studion e “Kjo Javë”, babai i reperit të njohur Arkimed Lushaj (Stresi),&n

Postuar: 20/10/2018 - 18:19

Në një kohë kur djali i tyre, Arkimed Lushaj u arrestua për armëmbajtjeje pa leje si dhe përfsh

Postuar: 20/10/2018 - 18:11

Akademiku dhe profesori, Artan Fuga, i ftuar në emisionin “Kjo javë”  ka analizu

Postuar: 20/10/2018 - 18:00

Akademiku Artan Fuga, i ftuar në emisionin “Kjo javë” është shprehur pro nismës së

Postuar: 20/10/2018 - 17:47

Një 59-vjeçar është vënë në pranga në Fier, pasi tentoi t’i dërgonte djalit një sasi hashas

Postuar: 20/10/2018 - 17:19

Një aksident ka ndodhur sot në aksin rrugor Qukës-Stavaj të Librazhdit, ku mësohet se k