BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Aktualitet

Ngrica dhe akulli mbërthejnë Shqipërinë/ Temperatura deri në -17° në këtë qytet të vendit tonë

Ngrica dhe akulli mbërthejnë Shqipërinë/ Temperatura deri

Qarku i Dibrës që nga e diela mbetet nën darën e të ftohtit. Temperaturat e ulëta kanë mbërthyer Peshkopinë dhe Bulqizën. Gjatë dy netëve të fundit temperatura maksimale nuk e ka kaluar -4° ndërsa minimalet gjatë natës kanë variuar deri në -12° në qytet ndërsa në zonat malore termometri ka rënë në -17°.

Situata rrugore sa u përket rrugëve nacionale është e mirë, qarkullimi bëhet pa probleme, pasi është bërë trajtimi me kripë.

Në rrugën e Arbrit ka pasur prezencë të akullit në segmentin nga Fushë Bulqiza deri tek Pishat e Bulqizës, ku duhet të reduktohet shpejtësia, ndërsa autoritetet u kërkojnë drejtuesve të mjeteve të përdorin gomat e dimrit.

Aksi Peshkopi -Kukës nuk ka borë në rrugë por ka segmente ku ka prezencë akulli në mëngjes dhe shoferët duhet të jenë të kujdesshëm.

Rrugët e Njësive Administrative malore kanë prezencë ngricash, dhe kalimi bëhet pjesërisht me zinxhirë. Nuk ka pasur probleme në furnizimin me energji elektrike dhe ujë të pijshëm.