BREAKING NEWS

Si u fal Porti i Durrësit me negociata sekrete, ja rregullat që janë shkelur në marrëveshjen e fshehtë të qeverisë me arabët

Si u fal Porti i Durrësit me negociata sekrete, ja rregullat që
x
BREAKING NEWS

Pas publikimit të dosjes, Sali Berisha konfirmon moskandidimin e Ilir Metës për kryetar të Bashkisë të Tiranës, pasi është spiun i ish-Sigurimit të Shtetit

Pas publikimit të dosjes, Sali Berisha konfirmon moskandidimin e Ilir
x
BREAKING NEWS

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit të Dick Martyt për krime nga UÇK, e cilëson të pabazë dhe kërkon të hartohet një i ri, tërbohen serbët

Shqipëria dorëzon zyrtarisht rezolutën kundër raportit
x
BREAKING NEWS

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të madhe që nga fillimi i luftës në Ukrainë, Kievi po tenton të marrë Krimenë

Përmbyset gjithçka, Vladimir Putin merr goditjen më të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit, kategoritë që përfitojnë dhe fondet e vëna në dispozicion nga buxheti

Zbardhet skema, ja sa do të rriten pensionet për të moshuarit,
x
BREAKING NEWS

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes frikës së ndërhyrjes ruse, analiza e “New York Times”: A po e përdor Kremlini Serbinë për të nxitur luftën në Ballkan?

Vuçiç refuzon emërtimin “Putin i vogël” mes
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë aksioneri i mazhorancës, ja pazari i Portit të Durrësit që qeveria nuk na e tregon

Eksperti i ekonomisë jep alarmin: Kompania arabe do të jetë
x
BREAKING NEWS

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si po shkon drejt paqes situata mes Beogradit dhe Prishtinës, ja lëvizja e ndërkombëtarëve për t’i shkatërruar planin Vuçiçit

Dështon skenari rus për konflikt të armatosur në rajon, si
x

Aktualitet

Nipi i deputetit të Kuvendit ishte pjesë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, ja fjalët e fundit të 22-vjeçarit. Zbardhen detajet si ndodhi tragjedia dhe kush ishte prezent

Nipi i deputetit të Kuvendit ishte pjesë e Forumit Rinor të

Armando Kazma po luante futboll me babain e tij dhe vëllain e vogël kur hekurat e kalçetos i ranë sipër, pas një stuhie ere dhe shiu.

Bëhet me dije se 22-vjeçari ka thënë “më ndihmoni” dhe në momentin kur është nxjerrë nga zjarrfikësit ka pasur shenja jete, por s’ka mundur të mbijetojë, duke ndërruar jetë rrugës për spital.

Në momentin kur ranë hekurat e kalçetos, në fushë kanë qenë rreth 20 persona që po luanin dhe është ndërprerë energjia elektrike.

Dy persona të tjerë kanë mbetur të plagosur, roja i kalçetos i cili ka marrë dëmtime në trup e frakturë në brryl dhe është nisur për mjekim të specializuar në Tiranë, si edhe një  22 vjeçar, i cili ka marrë dëmtime të lehta në trup dhe u trajtua në spitalin e Sarandës.

Pronari i objektit dhe punonjësit janë shoqëruar në polici ku janë marrë në pyetje dhe më pas janë lënë të lirë, pasi ngjarja është konsideruar si “fatkeqësi natyrore”.

Nipi i deputetit demokrat, Luan Baçi, njihej si një djalë i urtë në Sarandë dhe ishte pjesë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Nëna e tij punonte si mësuese ndërsa i ati kishte biznes.

Më të lexuarat