BREAKING NEWS

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat skandaloze me pasojë vdekjen e 35 mijë italianëve nga Covid

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat
x

Aktualitet

‘Nipi i prokurorit famëkeq’, Olsian Çela reagoi pas ‘sulmeve’, Genc Sejko i kërkon ndjesë publike

‘Nipi i prokurorit famëkeq’, Olsian Çela reagoi pas

Olsian Çela i cili kandidon për kryeprokuror dhe gjendet e pari në listën e KLP-së që do votohet më pas në Kuvend, është komentuar në rrjet si ‘nipi i prokurorit gjakatar Arianit Çela”.Kandidati për kryeprokuror ka reaguar në lidhje me këto akuza në rrjet duke sqaruar se nuk ka asnjë lloj lidhje me prokurorin e diktaturës komuniste.

Në një intervistë për ABC News, Olsian Çela ka sqaruar se situata ka ndodhur pasi mbiemri Çela dhe profesioni prokuror ka bërë opinionin publik të mendojë se është nipi i ti. Olsian Çela mund të ketë dëgjuar për prokurorin famëkeq të diktaturës, por ka theksuar se nuk ka lidhje farefisnore me të.

"Ky është gjyshi im i pushkatuar nga gjyshi i atij që kryeson listën e kandidatëve për Prokuror i Përgjithshëm. Ta gëzoni reformën në drejtësi!” janë fjalë të shkëputura nga statusi në Facebook i Genc Sejkos, një prej personazheve më aktive në rrjetet sociale, i njohur për memet e tij.

Por disa orë më vonë, Genc Sejko kërkoi ndjesë publike duke sqaruar se informacionet për kandidatin për Prokuror të Përgjithshëm i kishte të gabuara: Kurrë nuk kam qenë më i lumtur që isha gabim”.

Reagimi i plotë:

Mbreme ne darke kur u ktheva ne shtepi hyra online dhe lexova ne disa portale qe nipi i Arianit Celes kryesonte listen per kryeprokuror. Bazuar ne kete info une bera statusin e meposhtem ne FB. Sot ne mengjes disa miq me kane shkruar dhe me kane informuar se kandidati per kryeprokuror nuk ka asnje lidhje me xhelatin e diktatures. Prandaj pa asnje hezitim, i kerkoj ndjese zotit Cela per statusin tim dhe i uroj suksese. Kurre nuk kam qene me i lumtur qe isha gabim. Pasi idea qe nje pasardhes i ish kasapit te diktatures mund te behej kryeprokuror me ka trishtuar pa mase.