BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Aktualitet

Nis aksioni në vendin tonë, biznesmeni lëshon alarmin: Kjo që po ndodh është një katastrofë!

Nis aksioni në vendin tonë, biznesmeni lëshon alarmin: Kjo

Ditën e sotme ka nisur aksioni nga strukturat e IKMT dhe IMT në vijën bregdetare të Durrësit, konkretisht në Hamallaj. Shtatë lokale të cilat janë ndërtuar dhe shfrytëzuar pa lejen e posaçme janë prishur, pas njoftimit nga këto struktura lidhur me këtë aksion.

Njeri prej pronarëve lokali i të cilëve do të shembet nga IKMT, tha se gjithçka është ndërtuar brenda kuadrit ligjor, me mund dhe djersë prej vitesh.

“Katastrofë. Nuk jemi zaptues, na e ka dhënë lejen shteti. Gjithë këto ndërtime i kemi bërë me djersë, punojmë e gjitha familja. Deri më tani kemi investuar mbi 50 milionë lekë. Na njoftuan para një muaj, e anuluan dhe tani na njoftuan në mëngjes që do të vinin. Jemi taksapagues të rregullt, e kemi bërë me djersë. Nuk kishim kohë as për ta apeluar. Përfundimisht jemi duke e çmontuar vetë, në fakt po e shkatërrojmë nuk po e çmontojmë. Unë nuk e do e nisë derisa të më jap sërish shteti leje. Kur të afrohet fadroma nuk do të kundërshtojë, e di shteti, unë këtu di që kam punuar me djersë.”, tha qytetari i dëshpëruar.

Kujtojmë se IKMT vazhdon aksionin për prishjen e objekteve pa leje "Bregdeti Ynë" jo vetëm në Hamallaj të Durrësit, por do të këtë dhe aksione të tjera në zonat ku janë konfirmuar tashmë ndërtimet pa leje.