Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nis dezinfektimi në zonat e prekura nga përmbytjet

Postuar: 07/12/2017 - 20:43

Strukturat e Shëndetësisë pas përmbytjeve kanë vijuar punën në terren për të monitoruar situatën në zonat e prekura.

Në Fier dhe Vlorë është kryer sot dezinfektimi në territor në banesat e përmbytura ku uji është tërhequr tashmë, ndërkohë që në rezidencat e përkohshme, ku janë strehuar banorët e prekura nga përmbytjet, po monitorohet zbatimi i kushteve higjeno-sanitare.

Nga ana tjetër, po monitorohet cilësia e ujit të pijshëm në të gjithë stacionet e furnizimit me ujë të pijshëm në territor, për të marrë masat në kuadër të shëndetit publik.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 36

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 07:35

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda u zhvillua mesditën e djeshme seanca në ngarkim të Sajmir Cullhajt

Postuar: 13/11/2018 - 07:34

 Dita e martë, 13 nëntor, moti do të mbetet i qëndrueshëm prani të mjegullës në orët e

Postuar: 13/11/2018 - 07:34

Mesditën e djeshme ka dalë përpara togave të zeza të qytetit bregdetar të Vlorës, autori i dyshua

Postuar: 13/11/2018 - 07:22

 Është përfshirë nga flakët kati i parë i një hoteli në qytetin e Sarandës.

Postuar: 13/11/2018 - 07:18

 Një organizatë ekstremiste e fshehtë greke me emrin “Grupi i lartë i policisë”

Postuar: 12/11/2018 - 23:43

Gazetari Gjergj Erebara i krahasoi ndërtimet e rrugëve në vendin tonë permes koncesioneve me nj