Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nis me incidente protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit, i vënë flakën…

Postuar: 22/05/2019 - 12:19

Pak minuta më parë ka filluar edhe protesta e studentëve para Ministrisës ë Arsimit. Studentët janë të pasjisur me tymuese dhe i kanë hedhur para në drejtim të ministrisë, duke i vënë flakën letrave.

Studentët e kanë nisur protestën me thirrje ndaj ministres Besa Shahini, ‘E duam Arsimin si gjithë Europa’,  ‘Studentët e Bashkuar kanë për të fituar’, ‘Duam të drejtat tona’.

Protesta nisi, pasi studentët pretendojnë se ministrja nuk i ka përmbushur kërkesat e tyre. Ata kanë ndezur tymues dhe i kanë vënë flakën një grumbulli letrash para ministrisë.

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:22

Fundi i muajit Shtator pritet ta gjejë vendin tonë me vranësira e kthjellime të herëpashershme.Në ditët në vazhdim në zonat jugore-juglindore pritet të ketë rrebeshe shiu e stuhi të forta.

Postuar: 22/09/2019 - 18:03

Lëkundjet e tërmetit të ditës së shtunë shkaktuan dhe polemika për shkallën e vlerësimit, në Riht

Postuar: 22/09/2019 - 17:48

24 orë pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin, është mbledhur shtabi i Emergjencave Civile të

Postuar: 22/09/2019 - 16:49

Një ditë pas tërmetit të fuqishëm, i cili tronditi Shqipërinë, vijon të raportohen dëme të shumta

Postuar: 22/09/2019 - 16:40

Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.Në këto foto të bëra në fshatin Zhurje

Postuar: 22/09/2019 - 16:09

Tërmet i fuqishëm që ka tronditur dje Shqipërinë ka lënduar shumë persona dhe ka dëmtuar banesa e

Postuar: 22/09/2019 - 15:53

Në studion e Report Tv, sizmiologu Rrapo Ormeni, ka deklaruar se vendi nuk do të përballet me një