BREAKING NEWS

Këshilli i Bashkisë nderon me titullin “Qytetar Nderi i Skraparit”, Spartak Brahos, në vlerësim të veprimtarisë së tij të shquar si deputet, si publicist dhe veprimtar i devotshëm shoqëror

Këshilli i Bashkisë nderon me titullin “Qytetar Nderi i
x

Aktualitet

Nis protesta, policia paralajmëron ndërhyrje, studentët thirrje efektivëve para MASR: Hiqini mor ato kapele, a keni fëmijë si ne?

Nis protesta, policia paralajmëron ndërhyrje, studentët thirrje

Nisja e vitit të ri akademik online i ka gjetur studentët para Ministrisë së Arsimit sportit dhe Rinisë. Ata kanë vendosur që të ngrihen në protestë pas vendimit për të zhvilluar mësimin online, që komiteti i ekspertëve njoftoi disa ditë më parë.

Një nga kërkesat e studentëve është përgjysmimi i tarifës vjetore të studimit meqënëse mësimi do te zhvillohet online.Sakaq ka mbëritur dhe policia të cilët janë duke paralajmëruar studentët për shpërndarje në kuadër të ligjit anti Covid.  

Studentët vazhdojnë të përsërisin thirrjen se mësimi online është i pamundur.

“Hiqini mor ato kapele, hiqini, se ngelët duke vepruar me urdhër politik. A keni fëmijë ju si ne? Ne mësimin online nuk e bëjmë dot. S’ka mbulim interneti në Kukës përshembull. Më thoni, si ta mësoj unë fëmijën tim në klasë të parë online?”-tha njëra nga pjesëmarrëset në protestë. 

Vendimi për mbylljen sërish të auditorëve erdhi pas dy javësh me mbi 4 mijë raste dhe 60 viktima nga COVID-19, të cilat detyruan ministrinë e Shëndetësisë të vërë në punë spitalin e tretë për COVID-19.

Më të lexuarat