Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nis tubimi në Shkodër, qytetarët mblidhen para Prefekturës

Postuar: 14/08/2019 - 20:03

Ashtu sikundër ishte paralajmëruar, PD e Shkodrës ka nisur një tubim përpara Prefekturës, kundër kandidatit fitues për Bashkinë e Shkodrës, Valdrin Pjetrit.

Me pankarta në duar, qytetarët kërkojnë burg për të gjithë ata që bashkëpunojnë me krimin.

Valdrin Pjetri sipas Partisë Demokratike është dënuar në vitin 2003 në Itali dhe më pas është dëbuar. Por sipas PD, Pjetri e ka fshehur këtë fakt.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 12:23

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, është larguar nga detyra. Mësohet se kreu i AKEP ka dhënë dorëheqjen për arsye personale

Postuar: 11/12/2019 - 11:55

Gjyqtarja e Apelit të Shkodrës, Marina Rraboshta ka dhënë dorëheqjen nga posti i saj.

Postuar: 11/12/2019 - 11:45

Një udhëzim i Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) nënvizon edhe planin e emergjencës

Postuar: 11/12/2019 - 11:21

Këtë të mërkurë ka nisur punimet Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Median mbi 2 projektligje