Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një ditë para mbylljes vërshojnë aplikimet/ Pas Prelës, prokurorja e Tahirit aplikon për t’u bërë pjesë e SPAK

Postuar: 20/02/2019 - 14:59

Në ditën e fundit të afatit vërshuan aplikimet për kandidat për tu bërë pjesë e SPAK, listës i janë bashkuar edhe 4 emra të rinj, ndërsa nesër mbyllet afati i aplikimit.

Kështu ka shkuar në 21 numri i aplikantëve, me konkurrimin e Altin Dumani dhe Enkeleda Osmani (Xhengo), Elida Kackini ( Celami) dhe Enkeleda Millonai, Masim Sota.

Ketyre emrave u eshte bashkuar edhe Donika Prela, aktualisht drejtuese ne Prokurorine prane Gjykates se Shkalles se Pare per Krime te Renda, duke shkuar në 22 numri i aplikantëve.

Sakaq listes i eshte bashkuar edhe Elizabeta Imeraj, prokurore ne Prokurorine prane Gjykates se Shkalles se Pare per Krime te Renda, e cila ka qene edhe prokurorja e Saimir Tahirit.

Për këtë pozicion mund të kandidojnë të gjithë prokurorët që kanë mbi 10 vite eksperiencë dhe nuk kanë pasur masë disiplinore në fuqi. Përjashtohen nga kandidimi anëtarët e këshillit. Më pas do zgjidhen prokurorët me kriteret më të mira.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 23:45

Që prej kësaj të hëne, Nitin Sandesara i shumëkërkuar në vendin e tij për pastrimin e rreth 1 miliard dollarëve, nuk do të jetë më Konsull Nderi i Shqipërisë në Nigeri.
 

Postuar: 25/03/2019 - 23:11

Gazetarja Klodiana Lala ka publikuar një video, ku tregohet një tentativë vrasje në qytetin e E

Postuar: 25/03/2019 - 23:05

Hetimi i vrasjes së avokatit po drejtohet nga prokurori i Krimeve të Rënda, Behar Dibra, i cili k

Postuar: 25/03/2019 - 22:56

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se në funeralin e avokatit Ravik Gurra, i vrarë në Elbasan

Postuar: 25/03/2019 - 22:36

Ekzekutimi i avokatit të Shullazit sipas grupit hetimor ka lidhje direkte me detyrën e tij si a

Postuar: 25/03/2019 - 22:31

Vrasja mafioze e avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit, duket se do të këtë mjaft vështir

Postuar: 25/03/2019 - 22:25

Analisti Laert Vasili ka thënë se Shqipëria nuk mund të mbahet peng e politikës së opozitës.