BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Aktualitet

“Një gjest dhe një sinjal i fuqishëm”, studiuesi i njohur italian i shkruan letër Edi Ramës

“Një gjest dhe një sinjal i fuqishëm”, studiuesi i

Drejtuesi i Qendrës së Studimeve për Migracionin në Universitetin e Salentos në Lecce të Italisë, i ka shkruar një letër kryeministrit të vendit, Edi Rama.

Ai shprehet se personeli mjekësor shqiptar që dje mbërriti në spitalet italiane janë lajmëtarë të paqes dhe solidaritetit midis Shqipërisë dhe Italisë.

Shkrimi i Gigi Perrone

I nderuar zoti Kryeministër Edi Rama,

Si studiues i emigrimit të shqiptarëve në Itali dhe themelues i Qendrës së Studimeve për Migracionin, si një profesor që e dashuroj Shqipërinë, shpreh vlerësimin tim më të lartë për masat që keni marrë ju dhe Qeveria Juaj për mbrojtjen e jetës së qyetarëve shqiptarë dhe me gjestin e fundit të dërgimit të mjekëve dhe infermierëve për jetën e qytetarëve italianë.

Personeli mjekësor shqiptar që dje mbrriti në spitalet italiane janë lajmëtarë të paqes dhe solidaritetit midis të dy vendeve tona, një gjest me një vlerë të fuqishme simbolike dhe një sinjal për vazhdimësinë e miqësisë së fortë dhe bashkëpunimit midis dy vendeve dhe popujve tanë.

Me respekt,

Gigi Perrone

Universiteti i Salentos

Qendra e Studimeve për Migracionin

Lecce