BREAKING NEWS

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e targave që fundosën ushtarin e Martinaj

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i PD-së ja ‘plas’ në sy kandidates për ambasadore në Izrael: Nuk ju shoh për këtë post, Cv-ja juaj...

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i
x
BREAKING NEWS

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin për ushtarin e Vis Martinajt

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin
x
BREAKING NEWS

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së gjyqtares, zbardhet denoncimi i bashkëshortit të saj: Ishim në punë kur...

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së
x
BREAKING NEWS

A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën zgjedhjet? Gazetarja e njohur ‘zë ngushtë’ Berishën, ja reagimi i tij

A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën
x
BREAKING NEWS

SPAK e burgosi, Vangjush Dako përfundon në të njëjtën qeli me...

SPAK e burgosi, Vangjush Dako përfundon në të njëjtën
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, Bundestagu konfirmon marrjen e dokumentit nga Rama

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, Bundestagu konfirmon
x

Aktualitet

Një humbje jete nga COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e fundit

Një humbje jete nga COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë del

Në 24 orët e fundit janë kryer 189 testime, ku kanë rezultuar 6 qytetarë të infektuar me Covid-19. Të infektuarit me virusin kanë rezultuar pesë në Tiranë e ndërsa vetëm një në Durrës.

Ministria njofton se virusi ka marrë jetën një 82-vjeçari nga Korça, ndërsa në 24 orët e fundit janë shëruar 14 qytetarë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 189 testime, nga të cilët 6 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID19: 5 në Tiranë, 1 në Durrës.

Janë 151 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 7 pacientë. Në 24 orët e fundit ka 1  humbje jete me SarsCov2, një qytetar 82 vjeç, nga Korça.

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 330,060 që nga fillimi i epidemisë.

Raste të reja ditore               6

Të shëruar në 24 orë            14

Të shtruar në spitale             7

Humbje jete në 24 orë           1

Testime ditore                        189

Testime totale                   2,047,608

Raste pozitive                      333,814

Raste të shëruara                  330,060

Raste Aktive                             152

Humbje jete                              3,602

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                      133

Fier                             5

Vlorë                         6

Berat                         3

Durrës                      3

Shkodër                    2