Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Aktualitet

“Një mjeshtër i madh u nda nga jeta”/ Brezat humbën mësuesin, dhe USTAIN e rrallë të trarëve dhe çative të shtëpive gjirokastrite

“Një mjeshtër i madh u nda nga jeta”/ Brezat humbën

Ustai i rrallë i trarëve dhe çative gjirokastrite, Adil Krore, është ndarë nga jeta. Lajmin e trishtë e ka dhënë kronika Gjirokastër, ku dhe janë publikuar foto të tij gjatë punës së vlerësuar nga qytetarët.

Krore ishte një prej mjeshtrave të çative dhe trarëve në këtë qytet, i cili cilësohej një artist në zanatin e vet.

“Lamtumi?ë ADIL KORE, ustai i trarëve dhe çative të shtëpive gjirokastrite! Një mjeshtër i madh u nda nga jeta.

Qyteti humbi ustain e rrallë të trarëve e çative. Familja, miqtë e të afërmit humbën njeriun e tyre të dashur. Brezat humbën Mësuesin, Mjeshtrin e Madh si Ai...”, shkruhet në postim.