BREAKING NEWS

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Nga Enegjitika, te Ekonomia e Shëndetësia, ja kush do i fus në burg punonjësit e administratës

"Na urdhërrojnë shefat të firmosim"/ Avokati i njohur
x
BREAKING NEWS

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do kapej kurrë", analisti Mërtiri del me deklaratën e fortë: Tahiri i di bëmat e Ramës, ndaj kryeministri nuk e shet dot

"Po të mos dilnin përgjimet e Italisë ish-ministri nuk do
x
BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x

Aktualitet

“Një numër oficeri është bërë publik”? Çfarë kapën kamerat e policisë gjatë sulmit ndaj Top Channel? Anila Hoxha: Ka një pistë paraprake...

“Një numër oficeri është bërë publik”?

Gazetarja investigative Anlia Hoxha ka zbuluar detaje të reja në lidhje me hetimet për sulmin e kryer disa ditë më parë ndaj Top Channel.

E ftuar në emisionin “Zona Zero” me gazetarin Thimi Samarxhi, Hoxha deklaroi se kamerat e sigurisë nuk kanë punuar pasi kanë pasur defekt dhe nuk kanë mundur të kapin asnjë pamje. Hoxha shtoi se për këtë arsye, grupi hetimor ka nisur grumbullimin e pamjeve nga kamerat e bizneseve që ndodheshin pranë zonës.

“Po gjurmohen kamera sigurie të bizeneseve, të cilat kanë treguar dinamikën e makinës, që u bë publike dhe përmes një njoftimi nga policia. Por duhet theksuar se kamerat e sigurisë së policisë nuk kanë punuar. Jo vetëm atë ditë por edhe më parë se të ndodhte kjo ngjarje pasi kanë pasur një defekt.

Ka pasur një pistë paraprake se përse autorët zgjodhën ti vënë flakën makinës në rrugë kryesore. Kjo është e pazakontë, sepse ata e dinë mirë ku ti ndjegin, zgjedhin fshatra larg Tiranës që të humbasin gjurmët. Prokuroria dyshonte se mund të kenë pasur një avari dhe problem. Është kërkuar ndihma e shumë serviseve në Shqipëri. Dyshime solli dhe se dy nga disqet e makinës ishin të reja, dyshohet se mund të jenë vendosur para përdorimit të makinës për sulmin. Por është dhe një kartë tjetër që policia po e përdor, bëhet fjalë për publikimin e një numri që i përket një oficeri që merrët me vrasjet në policinë e Tiranës. Ky numër është bërë publik në mënyrë që qytetarët të japin informacione me një shpërblim prej 100 mijë eurosh.”- tha Hoxha.