BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Top Channel/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja: Ja mesazhi që donin të përcillnin autorët

Sulmi ndaj Top Channel/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja: Ja mesazhi
x
BREAKING NEWS

Ish-kreu i KQZ-së tregon sekretet e zgjedhjeve: Në fletën e votimit duhet të jetë Lulzim Basha

Ish-kreu i KQZ-së tregon sekretet e zgjedhjeve: Në fletën e
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top Channel: Janë ndihmuar nga persona të tjerë

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top
x
BREAKING NEWS

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do të përvëlojnë politikën shqiptare: Shumë shpejt do të ketë lëvizje të forta

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja lëvizja e autorëve para se të qëllonin

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja
x
BREAKING NEWS

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të natës", Berisha tregon të vërtetat e thirrjes së kandidatëve në SPAK : U zgjodhën nga padrino i mafies më të fuqishme në Europë

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas mesnate: Ka lidhje me...

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas
x
BREAKING NEWS

Sulmi i rëndë ndaj Top Channel/ Gazetari i njohur reagon me tone të ashpra: Ministri Bledi Çuçi duhet të vendoste gishtin

Sulmi i rëndë ndaj  Top Channel/ Gazetari i njohur reagon me tone
x

Aktualitet

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/

Një polic i burgjeve është përfshirë në një grup kriminal në Durrës, i cili ndihmonte një grup për të kryer vrasje ndaj kundërshtarëve.

Policia bëri me dije sot se krahas vëllezërve Beqiraj janë arrestuar edhe 11 persona të tjerë, të cilët gjatë viteve të fundit kanë kryer një mori krimesh të rënda, përfshi vrasjen dhe pengmarrjen.

Krahas tij është arrestuar edhe një ushtarak, i cili ndihmonte grupin në fjalë.

15 persona kanë rënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen si pjesë e një grupi kriminal që merrej me vrasje me pagesë.

Sipas policisë, aksioni ka ardhur pas ndalimit të vëllezërve Indrit dhe Gentian Beqiraj të cilët ditën e djeshme u përfshinë në një incident me 4 persona të tjerë. Këta të fundit kanë rrahur dy vëllezërti ndërsa më pas kanë rrëmbyer Indritin, për ta hedhur në cep të një rrugë disa minuta më pas.

Pas kësaj ngjarje policia ka nisur hetimet, ndërsa dy vëllezërit kanë rrëfyer edhe ngjarje të tjera kriminale. Sipas hetimeve të policisë Indrit Beqiraj dhe Gentian Beqiraj janë arrestuar pasi akuzohen se janë pjesë e grupi që po planifikonte vrasjen e Aleksandër Lahos i njohur si Rumit të Shijakut.

Po ashtu me arrestimin e dy vëllezërve Beqirja, është zbardhur edhe një tjetër ngjarje kriminale. Bëhet fjalë për masakrën e “Don Boskos” të ndodhur në fillim të këtij viti. Po ashtu vëllezërit Beqiraj të arrestuar kanë rrëfyer një seri atentatesh të tjera të kryera në Tiranë dhe në Durrës.

Disa nga të arrestuarit: 

G.B


I.B

F.B, Punonnjesi i policisë së burgjeve në Durrës.

P.H, Banues në Fushë Kurjë.

I.H

A.D

F.M

B.E

G.SH

G.D

A.H

H.F

A.L

A.C, Punonjës ushtarak.

Po ashtu u referuan materialet ne Prokuroria, I.F.

Në kërkim: A.B, A.L alisas P.M, D.F alias D.M, A.S, K.Z alias K.S, edhe për K.N i arrestuar aktualisht në Belgjikë. 

Më të lexuarat