BREAKING NEWS

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës për të penguar Lulzim Bashën që të marrë drejtimin e selisë blu, zbardhen prapaskenat nga mbledhja e Kryesisë së PD

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës
x
BREAKING NEWS

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord historik, sot kapin fundin

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj Arbër Paplekajt

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ja çfarë ndodhi sot me gjyqin ndaj
x
BREAKING NEWS

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e targave që fundosën ushtarin e Martinaj

“I mori për Visin”, zbardhen detaje të reja nga vjedhja e
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i PD-së ja ‘plas’ në sy kandidates për ambasadore në Izrael: Nuk ju shoh për këtë post, Cv-ja juaj...

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i
x
BREAKING NEWS

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin për ushtarin e Vis Martinajt

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin
x
BREAKING NEWS

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së gjyqtares, zbardhet denoncimi i bashkëshortit të saj: Ishim në punë kur...

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së
x

Aktualitet

“Një prej personazheve të fuqishëm të botës së krimit shqiptar...”/ Gazetari zbardh prapaskenat: Kemi elementë të rrezikshëm shqiptar në Dubai, autoritetet tona nuk kanë mundur të bëjnë asnjëherë ...

“Një prej personazheve të fuqishëm të  botës

Roli i shqiptarëve në botën e krimit po zgjerohet dita-ditës. Gazetari i kronikës, Elkier Bushkolaj, në “MCN live”, veçoi faktin se në Dubai fshihen element të krimit shqiptar, gjë që shumë herë autoritet shqiptare e kanë të pamundur ekstradimin e tyre në vend.

Shumë elemente të botës së krimit në Shqipëri posaçërisht nga bandat e  Elbasanit, por edhe të tjerë që kanë vepruar në shtet të ndryshme të BE-së, janë strehuar në Dubai.

"Por qe ne kemi element te krimit shqiptar që jetojnë dhe veprojnë ne Dubai dhe autoritetet shqiptare asnjëherë nuk kanë mundur të bëjnë një bashkëpunim me autoritetet e Dubait për ekstradimet e tyre në Shqipëri.

Madje edhe Belgjika ka kërkuar një prej personazheve të botës së krimit shqiptar i akuzuara për lidhje me botën e krimit në Belgjikë, dhe sërish nuk është bërë dot i mundur ekstradimi i tij në Belgjikë për shkak se Dubai u afron elementëve  të sjellin te ardhura në këtë vend", u shpreh gazetari.