Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një tjetër bashki kërcënon/ “Nëse nuk lirohen ambientet do përballeni me...”, zyrtari i Vaut Dejës presion Policisë

Postuar: 19/06/2019 - 18:24

Pas ultimatumit të dhënë ditën e djeshme nga Bashkia e Vaut të Dejes për lirimin e ambienteve të KZAZ-së nr 6 në Bushat, një grup nga administrata e bashkisë kanë shkuar për të vëzhguar nëse është zbatuar ky urdhër.

Që në hyrje të KZAZ administrata e Vaut të Dejes është përballur me forcat e Policisë së Shtetit, të cilët nuk i kanë lejuar të hyjnë në ambientet e brendshme të KZAZ-së.

Nisur nga kjo sekretari i këshillit Gentjan Ndoj u është drejtuar atyre me një shkresë zyrtare duke u thënë se bashkia Vau Dejes nuk ka qëllim të shkaktojë përplasje dhe tensione po vetëm të zbatojë dekretin e presidentit Meta për zhdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.

Ndoj ka theksuar gjithashtu se “nëse nuk lirohen ambjentet që janë në pronësi të bashkisë Vau Dejes secili do përballet me ligjin.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 18:18

Katër persona mes tyre një këmbësore janë plagosur si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Elbasan-Peqin, ku në aksident janë përfshire 3 automjete. 

Postuar: 15/09/2019 - 17:56

Personi në fjalë, i cili është identifikuar, i ndiqte ato nga pas.

Postuar: 15/09/2019 - 17:50

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin pasi janë përplasur 3 makina.

Postuar: 15/09/2019 - 17:26

39-vjeçari i cili është ndaluar ditën e sotme nga Policia e Tiranës për vrasjen e Santiago Malkos

Postuar: 15/09/2019 - 17:03

Karabinierët e Kompanisë dhe të Stacionit të Frascati me ndihmën e atyre të Njësisë Hetuese të Gr

Postuar: 15/09/2019 - 16:50

Një shqiptare 39 vjeçe u shoqërua në policinë e Korinthit, pasi dyshohet se ka vendosur disa zjar

Postuar: 15/09/2019 - 16:09

Kjo javë që lamë pas ishte kryesisht me  mot të qëndrueshëm.