BREAKING NEWS

Paralajmërimi i bujshëm i John Bolton: Ju tregoj si do të ndikojë roli i Joe Biden në bisedimet Kosovë – Serbi (VIDEO)

Paralajmërimi i bujshëm i John Bolton: Ju tregoj si do të
x

Aktualitet

Një tjetër humbje e madhe, koronavirusi i merr jetën mjekut shqiptar

Një tjetër humbje e madhe, koronavirusi i merr jetën mjekut

Humbje e rëndë për qytetarët dibranët të cilët kanë shprehur trishtim të madh sot, pasi mësuan vdekjen e mjekut Ibrahim Kaziu.

I ndjeri, 68 vjeç, mjek i njohur dhe i përkushtuar në kujdesin mjekësor ndaj qytetarëve të Dibrës, ka humbur jetën ditën e sotme.

Mësohet se dr. Kaziu ishte infektuar me Covid-19 dhe gjendja e tij ishte rënduar dy ditë më parë.

Ai u dërgua në spitalin Infektiv në Tiranë, por ka ndërruar jetë.

“U prehsh në paqe dr. Ibrahimi

Nje jete ne sherbim te popullit

Dr. Ibrahim Kaziu ishte mjeku që me profesionalizëm e përkushtim i shërbeu komunitetit të banorëve të Dibres për vite e vite me rradhë, si mjek dhe drejtues teknik ne Spitalin Dibër.

Dr. Ibrahimi nuk ia doli në betejën me virusin e pabesë, megjithë përpjekjet e mëdha të stafit mjekësor.

Te trishtuar nga kjo humbje e madhe për të gjithë ne. Do na mungojë shumë energjia e pashtershme dhe shpirti i sakrificës të një mjeku model, qytetari të mirë dhe drejtuesi të zot.

Ngushëllime familjes për humbjen e rëndë!”, shkruan Spitali Rajonal Dibër.

Më të lexuarat