Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një tjetër shqiptar humb jetën, kishte shkuar në Siri 3 vite më parë të luftonte krah ISIS

Postuar: 12/07/2019 - 17:34

Një shqiptar që luftonte për llogari të ISIS ka humbur jetën sot në Siri.Shqiptar nga Kosova është identifikuar si Rron Emini, dhe ishte pjesë e grupit ‘Al Nusra’.

Lajmi është bërë publik edhe edhe nga Ministria e Drejtësisë në Kosovë, që njftoi se kishte informacione se një shtetas kosovar kishte humbur jetën në rrethana ende të paqarta në Siri. Mediat në Kosovë shkruajnë se shqiptari kishte shkuar në Siri tre vjet më parë.

Deri më tani sipas informacioneve janë 70 shqiptarë nga Kosova që kanë humbur jetën, ndërsa janë 400 të tillë që kanë shkuar të luftojnë në krah të ISIS.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh