BREAKING NEWS

Rama kopsit listën e kandidatëve, deputetët paralajmërohen në mbledhje grupi për spastrime, kryeministri i pakënaqur me shumë emra

Rama kopsit listën e kandidatëve, deputetët paralajmërohen
x

Aktualitet

Një vit nga tërmeti që gjunjëzoi vendin, vjen mesazhi i fortë i BE-së

Një vit nga tërmeti që gjunjëzoi vendin, vjen mesazhi i

Në kuadër të një vjetorit nga tërmeti tragjik ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri ka dalë me një mesazh të fortë.

Në një postim në rrjete sociale, Soreca e cilëson si tërmetin më shkatërrues në Shqipëri me 51 jetë të humbura, ndërsa kujton solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare.

“Më 26 nëntor 2019  Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues. Një vit më pas, ne kujtojmë 51 viktimat e asaj dite të tmerrshme dhe solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare ndaj popullit shqiptar. Tani ne punojmë për rindërtimin! Së bashku më të fortë!”, shkruan ambasadori.

Më të lexuarat