BREAKING NEWS

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të infektuar, ja si paraqitet sot situata epidemiologjike në Shqipëri në 24 orët e fundit

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të
x

Aktualitet

Një vit nga tërmeti tragjik ku mbetën 51 viktima, Prokuroria nis hetimet për 10 zyrtarët e lartë, zbardhet për çfarë akuzohen

Një vit nga tërmeti tragjik ku mbetën 51 viktima, Prokuroria nis

Ndërkohë që ka kaluar një vit nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019, Prokuroria e Krujës ka nisur hetimet për 10 zyrtarë të Bashkisë së Krujës,

10 zyrtarët e Bashkisë, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur, akuzohen për “Falsifikim dokumentesh”, “Shpërdorim detyre” dhe “Falsifikim të formularëve dhe stampave”. Këto hetime kanë nisur pas dëmtimeve që pësoi shkolla “Ramazan Jangozi” në Thumanë, nga tërmeti me magnitudë M6.4.

Objekti për të cilin Prokuroria e Krujës ka nisur hetimet, është marrë në dorëzim dhe restauruar nga Bashkia e Krujës pas tërmetit. Zyrtarët e vënë nën hetim janë projektues, mbikëqyrës, kolaudatorë, administratorë dhe funksionarë të bashkisë Krujë.

Më të lexuarat