BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Aktualitet

"Njerëzit i duken si miza", deklarata e fortë e Hajdarmatajt: Nano nuk kishte dorë të lirë, Rrumbullaku ka mbështetje të fortë

"Njerëzit i duken si miza", deklarata e fortë e

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarmataj ka komentuar sulmet kibernetike të ndodhura në Shqipëri.

Hajdarmatj shprehet se problemet me sigurinë kiberneteike kanë ndodhur që para zgjedhjeve të 25 Prillit, por që Policia e Shtetit nuk i kushtoi vëmendjen e duhur.

 “Problem i patronazhistëve, që në atë kohë kanë nisur problemet me hakerat. Policia e shtetit e neglizhoi dhe ngeli në parametrat e rutinës që ka policia e shtetit dhe s’u shkoi mendja që mund të ndodhë diçka e tillë edhe në sistemet e policisë. Në policinë e shtetit është prishur zinxhiri i punës”, tha Hajdarmataj.
I ftuar në emisionin Radari Informativ, Hajdarmataj tha se gjëja më e keqe që ka ndodhur në Policinë e Shtetit është humbja e besimit në strukturën policore.

Ndër të tjera thekson se drejtori i ri ka një mbështetje aq të fortë politike sa njerëzit aty i duken si miza.

“Policia punon për parandalimin e aktivitetit kriminal. Është shkëputur, nuk jep askush informacion as nga qytetarët as nga policia e shtetit. Brenda policisë së shtetit është katastrofe puna apo besueshmëria mes tyre. Drejtori ka dhe një mbështetje të fortë politike sa njerëzit aty i duken miza”, u shpreh ish drejtuesi i policisë. 

Ai shton se Muhamet Rrumbullaku ka një mbështetje të lartë politike, ndërsa Gledis Nano, nuk ka pasur dorë të lirë për të vepruar siç ai do të donte.

“Rrumbullaku ka mbështetje të lartë politikë…Te emaili që Nano ka çuar tregon si është situata katastrofë, nuk mendoj se është jashtë loje sepse është drejtor, këtë pyetje duhet t’ia bësh fillimisht vetes dhe pastaj të organizosh një strategji mbi këtë pyete. Nano s’ka pasur dorë të lirë dhe nuk ka mundur të veprojë siç ka dashur”, tha ai.

Më të lexuarat