BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Aktualitet

Njëri e vëzhgonte dy të tjerë e ekzekutuan, zbardhen detaje të rënda nga vrasja e të riut në Shkodër, pista ku policia ka përqendruar hetimet

Njëri e vëzhgonte dy të tjerë e ekzekutuan, zbardhen detaje

Përplasja mes bandave në Shkodër, është pista kryesore ku janë përqendruar hetimet për vrasjen e 19-vjeçarit Erjon Xhenja, mbrëmjen e djeshme. Burime bëjne me dije, se i riu nuk kishte probleme me drejtësinë dhe ishte pa rekorde kriminale.

Por, ai prej kohësh punonte në fermën e Asemit Bilait, ku kujdesej për kuajt e tij. Hetuesit nga mbledhja e të dhënave paraprake dyshojnë se vrasja e djeshme është vazhdimësi e ngjarjeve kriminale, për shkak se ka dyshime se i riu mund të jetë përfshirë në ngjarje kriminale, që kanë ndodhur në Shkodër gjatë ketij viti.

Ndërkohë grupi hetimor është duke bërë kqyrjen e dhjetëra kamerave të sigurisë për zbardhjen e plote të kesaj ngjajrjeje dhe indetifikimin e autoreve. Kamerat janë sekuestruar jo vetëm në vendin ku ndodhi ngajrja, por edhe në rrugën nga ku u larguan autoret e më pas dogjën motorcikletën. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se autoret dyshohet të kenë qenë, të paktën tre persona.

Dy persona kanë marre pjesë drejtpërdrejt në krim, ndersa nje tjetër ka vëzhguar levizjet e viktimes. Policia deri më tani përveç familjareve pëe të mesuar konfliktet e mundshme te të riut, ka marrë ne pyetje edhe 10 persona të tjerë që dyshohet se mund të kenë gisht në krim, por deri më tani nuk ka asnjë të ndaluar.